
This protein treatment would EASILY set you back a pretty penny in the salon. This product retails for...$2.79. THAT'S IT!!!! This is easy enough that you can do it yourself! I don't go to the salon, but I am a former hairdresser. I choose to take the time and research what works for me. You can too! I really don't have the time and prefer to do other things with my money...especially since I shampoo often. There's no one to blame when it doesn't work, and there's no better feeling than saying "I did it myself!" After all, who can take better care of you...than you?
I recently learned how to do my hair myself. I don't always have the time to run to the salon and get it done weekly. I'm going to take your suggestion and try your product on both myself and my daughter.
ReplyDeleteQuace